zioła na sen

Zioła lecznicze cenione były już przed naszą erą, a ich pozytywne działanie bywa niezastąpione. Z ich pomocą można nie tylko wspierać leczenie chorób, ale także pobudzać się czy wyciszać. Zioła na sen pomagają się odprężyć, uspokoić umysł i dzięki temu ułatwiają zasypianie i sprawiają, że można przespać noc bez większych kłopotów. Po jakie rośliny warto sięgnąć przy problemach z bezsennością? 

Melisa i szyszki chmielu – remedium na problemy ze snem 

Melisa i szyszki chmielu to jedne z najbardziej znanych i cenionych roślin na uspokojenie. Melisa skutecznie pomaga w zasypianiu, a to wszystko za sprawą olejku eterycznego zawartego w jej liściach. To idealne zioło na sen, ponieważ redukuje stres, łagodzi stany lękowe, a nawet może pomóc przy bólach głowy – także tych migrenowych. Chmiel również znany jest ze swoich właściwości wyciszających. Spożywany w formie naparu czy z użyciem waporyzatora może przynieść dużą ulgę przy rozdrażnionych nerwach i zrelaksuje cały organizm, dzięki czemu sen nie będzie już problemem. Szeroki wybór ziół na sen znajdziesz na stronie https://polskizielarz.pl/pol_m_Ziola-lecznicze_Ziola-regenerujace-uklad-nerwowy_Ziola-na-sen-282.html.

Mniej popularne, choć równie skuteczne – kozłek lekarski i lawenda

Wiele ziół może pomóc w problemach ze snem, dlatego warto je ze sobą łączyć. Gotowe mieszanki mogą zawierać w sobie między innymi kozłek lekarski i lawendę. Kozłek lekarski znany jest jako waleriana, działa przeciwlękowo i rozkurcza mięśnie, dzięki czemu organizm staje się odprężony i zrelaksowany. Lawenda uspokaja już samym zapachem, redukuje stres i zmniejsza napięcie. Te zioła na sen to niezastąpiony kompan wszystkich osób, które cierpią z powodu stresu, a przez to ich sen traci na jakości.