Zioła szwedzkie - to musisz wiedzieć

Pomysł na zioła szwedzkie pojawił się w XVII wieku w Szwecji, kiedy to miejscowy lekarz, dr Samst, stworzył recepturę na specjalną miksturę ziołową. Z czasem mikstura ta stała się bardzo popularna i zaczęła być nazywana „zielem szwedzkim”. Receptura była przekazywana z pokolenia na pokolenie, a jej skład był przekazywany tylko w wąskim kręgu zaufanych osób.

Zioła szwedzkie – skład

Skład ziół szwedzkich to mieszanka kilkunastu ziół, które w różny sposób wpływają na organizm człowieka. W składzie znajdziemy m.in. miętę pieprzową, kozłka lekarskiego, tymianek, miłę, anyż, melisę czy kminek. Każde z tych ziół ma swoje specyficzne właściwości lecznicze i dlatego ich połączenie w jednej mieszance daje bardzo szeroki zakres działania.

Zastosowanie ziół szwedzkich

Zioła szwedzkie od Evita mają wiele zastosowań w medycynie naturalnej. Mogą pomóc w leczeniu chorób układu trawiennego, działać kojąco na układ nerwowy, wpływać na układ krążenia, a także wspomagać odporność organizmu. Zioła szwedzkie są stosowane wewnętrznie w postaci nalewek lub zewnętrznie w formie okładów i kąpieli.

zioła szwedzkie do picia

Dlaczego zioła szwedzkie stały się tak popularne?

Zioła szwedzkie stały się bardzo popularne ze względu na swoje skuteczne działanie i naturalne pochodzenie. Coraz więcej osób szuka alternatywnych sposobów leczenia i dbałości o zdrowie, a zioła szwedzkie są jednym z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawę samopoczucia. Ich popularność rośnie także dzięki szerokiemu dostępności i łatwości w przygotowaniu.