zlew ze stali niedzewnej

Odpowiednio duży, wytrzymały i oporny na działania czynników zewnętrznych zlew laboratoryjny to konieczny element wyposażenia dla każdego laboratorium. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele opcji. W tym artykule sprawdzamy jakie  zlewy ze stali nierdzewnej są najlepsze.

Dlaczego zlewy ze stali nierdzewnej?

Zlewy ze stali nierdzewnej są rodzajem sprzętu, który często bywa kojarzony z branżą gastronomiczną. Jej specyfika wydaje się być zupełnie odmienna od środowiska pracy laboratoriów, ale okazuje się, że jest jednak kilka punktów wspólnych. Otóż:

zlew ze stali niedzewnej
  • Zarówno w gastronomii, jak i w laboratorium ważna jest porządek oraz higiena, więc łatwe do utrzymania w czystości zlewy ze stali nierdzewnej to dobra opcja;
  • Wyposażenie do restauracji i do laboratorium kupowane jest na lata, więc trwałość również ma duże znaczenie;
  • W obu przypadkach istotna jest odporność na odkształcenia oraz na działanie wysokich temperatur

Właśnie ze względu na podobieństwa z branżą gastronomiczną zlewy ze stali nierdzewnej w laboratoriach w wielu przypadkach również mogą się świetnie sprawdzić.

Zlewy ze stali nierdzewnej – modele laboratoryjne

Producenci wyposażenia sprzętowego dla laboratoriów np. renggli.pl proponują różne opcje, jeżeli chodzi o specjalistyczne zlewy ze stali nierdzewnej. Dostępne są zlewozmywaki wolnostojące oraz zabudowane, w których jest dodatkowe miejsce do przechowywania np. środków czystości. Zlewy mogą mieć jedną komorę lub kilka. Wiele tutaj zależy od preferencji użytkowników i samej specyfiki pracy w konkretnym laboratoriom.