Obecnie wiele osób spożywa susz konopny. Wiele osób słyszało o nim i zastanawiało się, jak działa i czy jest legalny. Ponadto bardzo często pojawia się pytanie, czym różni się od marihuany. Należy pamiętać, że susz konopny cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem.

Bardzo często utożsamiany jest właśnie z marihuaną – jest to błąd, ponieważ susz konopny jest produktem legalnym, o zawartości THC mniejszym niż 0,2 procent – z tego powodu nie wykazuje działania psychoaktywnego. Ponadto zyskuje na popularności dzięki swym właściwościom – wyróżnia się przede wszystkim dobroczynnym wpływem na organizm oraz pozwala odprężyć się i zapomnieć o wszelkich dolegliwościach bólowych.

Co to jest susz konopny?

Należy pamiętać, że susz CBD to po prostu suszone kwiaty oraz liście konopi siewnych cechujące się dopuszczalną zawartością THC, a także wysoką zawartością CBD. Oprócz tego głównie dzięki zawartości tej substancji, stosowanie suszu pozwoli odczuć bardzo pozytywne skutki dla naszego organizmu. Warto podkreślić, że susz może pochodzić z różnych odmian kwiatów i można go kupić przeważnie w porcjach od jednego do pięciu gramów. Należy podkreślić, że nie każdy susz ma optymalną jakość. Najlepszy będzie taki, który nie ma obecności nasion, liści czy gałązek. Ponadto susz dobrej jakości będzie wyróżniał się intensywnym zapachem. Oprócz tego ma odpowiedni stopień wysuszenia – będzie delikatnie sprężysty. Najlepszy susz ma jasnozielony kolor z odcieniem koloru pomarańczowego. Tego typu susz jest dostępny w przystępnych cenach