nawloc

Nawłoć pospolita jest rośliną o niezwykle długiej tradycji wykorzystywania w lecznictwie. Używali jej powszechnie już starożytni rzymianie, którzy jako pierwsi dostrzegli jej niezwykłe właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dlaczego jednak dziś, gdy mamy dostęp do najnowszych leków, nadal warto doceniać właściwości nawłoci pospolitej i posiadać ją w domowej apteczce?

Szeroki zakres działania

Zdecydowanie najważniejszą zaletą nawłoci pospolitej jest fakt, że posiada ona bardzo szeroki zakres działania pro zdrowotnego na ciało. Nie tylko spisuje się doskonale w przypadku występowania różnorodnego bólu, jak i również wtedy, gdy potrzebne jest wzmocnienie organizmu np. podczas biegunki. Świetnie sobie radzi także w przypadku najróżniejszych problemów natury dermatologicznej, a także posiada bardzo dobre działanie spowalniające starzenie się ciała. Skąd jednak tak niezwykłe je właściwości?

Dlaczego warto doceniać nawłoć pospolitą?

Nawłoć swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza rzecz jasna szczególnemu, bardzo bogatemu składowi. Składniki takie jak sole mineralne, czy też olejki eteryczne, czy też garbniki i kwercetyny powodują, że możliwe jest osiąganie tak dobrych efektów na tak wielu różnych polach działania. Przykładowo dzięki temu, że nawłoć pospolita posiada dużą dawkę kwercetyny, spożywanie jej zauważalnie zmniejsza ryzyko występowania różnych schorzeń natury serowo-krążeniowej.