szampon konopny

Coraz więcej osób decyduje się na naturalne kosmetyki stworzone z konopi. Przede wszystkim nie zawierają one substancji chemicznych i są całkowicie bezpieczne dla skóry głowy.

Przewaga szamponów konopnych


Obecność chemikaliów może negatywnie wpływać na cebulki włosowe, dlatego lepiej ich unikać. Wymagający odbiorcy w Europie często wybierają szampon konopny, ponieważ jest on gwarancją jakości. Regularne korzystanie z produktów konopnych zapewnia optymalne nawilżenie oraz wzmocnienie włosów. Kluczowa jest kwestia skóry głowy, ponieważ jeżeli jest zbyt sucha to włosy również nie będą w dobrej kondycji. Trzeba o nią odpowiednio zadbać. Dotyczy to stosowania odpowiedniego szamponu oraz spożywania posiłków, które będą stanowiły zbilansowaną dietę. Szampon konopny zawiera kwasy tłuszczowe omega, minerały oraz witaminy, które korzystnie wpływają na włosy.

szampon konopny

Jak działa szampon konopny?


W niektórych kosmetykach można spotkać również olejek migdałowy oraz olejek lawendowy. Należy zwrócić uwagę na fakt, że kosmetyki konopne nie zawierają parabenów oraz sztucznych barwników, dlatego są doskonałym produktem dla alergików oraz osób z wrażliwą skórą. Warto zauważyć, że konopie zazwyczaj uprawiane są w naturalnych warunkach zewnętrznych. Potrafią osiągnąć wysokość około czterech metrów. Na uwagę zasługuje fakt, że do ich hodowli nie wykorzystuje się pestycydów, dlatego są całkowicie bezpieczne dla człowieka. Są to doskonałe preparaty do pielęgnacji włosów, które stają się coraz popularniejsze. W konopi występuje ponad 100 kannabinoidów, a jednym z najważniejszych jest CBD. Szampon konopny może być wykorzystywany przez osoby w każdym wieku.