urolog białystok

Troska o zdrowie jest jedną z najważniejszych kwestii, aby zachowywać dobre samopoczucie oraz czerpać motywację i energię do dalszych działań i własnego rozwoju. Dlatego obecnie na rynku pojawia się coraz więcej specjalizacji, które mają za zadanie pomóc osobie wrócić do właściwej kondycji.

Urolog Białystok

Jednym z takich specjalistów jest urolog Białystok. Zajmuje się on chorobami związanymi z układem moczowo-płciowym. Są to bardzo ważne kwestie nie tylko pod kątem zdrowia fizycznego, ale i psychicznego.
Wśród chorób, które leczy urolog, są:

urolog białystok
  • zaburzenia erekcji,
  • nowotwory, jąder, nerek, czy pęcherza moczowego,
  • krwiomocz,
  • stany zapalne dróg moczowych
    oraz choroby zewnętrzne narządów płciowych, np. stulejka, czy wodniak jądra.
    Są to przypadłości, które pojawiają się coraz częściej u ludzi w różnym wieku, dlatego tak ważne jest, żeby odwiedzić urologa już przy pierwszych oznakach.

Co wiedzieć o wizycie u urologa?

Wizyta u takiego specjalisty wydaje się wstydliwa. W końcu chodzi o bardzo intymne kwestie.
Aby czuć się lepiej, należy przede wszystkim zadbać o higienę – jest to bardzo istotne, aby badanie się powiodło i aby lekarz mógł dojść do właściwych wniosków.
Trzeba pamiętać także o przyniesieniu ze sobą wyników badań krwi lub badań moczu, jeżeli wykonywano takie w ostatnim czasie. W przypadku stosowania leków także należy przygotować ich listę, aby lekarz mógł wykazać, czy nie są one szkodliwe dla organizmu.