Fizjoterapeuta jest zawodem, który ma przede wszystkim pomagać. Chcąc pomagać innym trzeba ustawicznie się kształcić. Jakie kursy powinien skończyć fizjoterapeuta, by być coraz lepszym w swoim fachu? 

Praca fizjoterapeuty wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za zdrowie swoich pacjentów. Uzyskanie dyplomu jest dopiero początkiem drogi, która musi być ciągłym rozwojem, kształceniem się i zdobywaniem nowych umiejętności. W tym zawodzie praca nad sobą i swoim przygotowaniem do zawodu to konieczność. 

Wybór specjalizacji
Po ukończeniu studiów nadchodzi czas na wybór specjalizacji. Młody adept fizjoterapii musi zastanowić się, w jakim zakresie chce rozwijać swoje kwalifikacje. Drogi rozwoju są bardzo różne. Kursy fizjoterapii przygotowują do pracy ze sportowcami, z osobami po udarach mózgu, ciężkich wypadkach, osobami wykonującymi ciężka pracę fizyczną, czy z dziećmi dotkniętymi Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. 

Jak wybrać drogę zawodową? 
Młodzi fizjoterapeuci bardzo często zastanawiają się jakie kursy fizjoterapii wybrać. Nie jest to łatwa decyzja. Zawsze jest to decyzja subiektywna. Bardzo często dobrym rozwiązaniem jest skończenie kilku kursów i zyskanie wiedzy z kilku gałęzi fizjoterapii. Dzięki takiej wiedzy łatwiej jest podjąć decyzję, która dziedzina tak na prawdę jest najbardziej interesująca, i w której warto doskonalić swoje kompetencje, rozwijać się i zostać specjalistą wysokiej klasy.