pomocne usg w Białymstoku

Badanie ultrasonograficzne, powszechnie znane pod skrótem usg (np. usg białystok) to niezwykle przydatna metoda diagnostyczna. Badanie usg może być wielokrotnie powtarzane i to nawet w przypadku niewielkich odstępów czasu, ponieważ nie niesie ono ze sobą żadnych powikłań czy działań niepożądanych.

Po co wykonuje się usg białystok?

Dzięki badaniu, jakim jest USG, lekarz bardzo szybko, a przy tym i bezboleśnie mogą poznać tajemnice naszego organizmu, zdiagnozować lub wykluczyć różne choroby, a dzięki temu wybrać najlepszą drogę leczenia. Badanie usg regularnie wykonywane jest też w przypadku ciąży, ponieważ to właśnie z jego pomocą lekarz może nadzorować rozwój i stan zdrowia dziecka. Dziś usg jest szeroko wykorzystywane na całym świecie i często stanowi pierwszą metodę diagnostyczną zlecaną w przypadku podejrzenia różnego rodzaju chorób.

pomocne usg w Białymstoku

Czym jest badanie usg białystok?

USG to typowe badanie obrazowe. Z jego pomocą można uwidocznić kształt i wielkość poszczególnych narządów, przez co możliwe jest sprawdzenie np. kondycji wątroby, trzustki, nerek czy jajników. Dzięki usg W Białymstoku można wykryć pewne nieprawidłowości w narządach, np. zgrubienia czy guzy. W przypadku usg ginekologicznego można z kolei ocenić szyjkę i dno macicy, a także stan jajników lub wykryć mięśniaki, torbiele i choroby nowotworowe narządu rodnego. W przypadku kobiet ciężarnych, usg wykonywane jest przez powłoki brzuszne, po to, stwierdzić, czy płód rozwija się prawidłowo, jest odpowiednio ułożony.